مراسم اختتامیه اولین دوره مسابقات قرآنی بصائر جهت نوجوانان نابینا

 

مؤسسه فرهنگی قرآنی روشندلان سپاهان مراسم اختتامیه اولین دوره مسابقات قرآنی بصائر ویژه نوجوانان نابینای استان های اصفهان، فارس، یزد و چهار محال و بختیاری را برگزار نمود.

این مراسم در روز جمعه 10 آذر ماه 1396 از ساعت 8:00 صبح در تالار اهل البیت علیهم السلام واقع در اصفهان- خیابان نشاط با حضور 100 نفر از متسابقین نابینا بهمراه خانواده ی آنها، علما، مقاماتی از تهران، یزد، فارس، چهارمحال و بختیاری و اصفهان و مسئولین کشوری  و همچنین جمع کثیری از مردم قرآن پژوه استان اصفهان برگزار گردید.

این مراسم ابتدا با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری نوجوان و سرود جمهوری اسلامی ایران، آغاز و با اجرای گروه تواشیح و مدیحه سرایی نورالهدی مؤسسه فرهنگی قرآنی روشندلان ادامه یافت.

در ادامه روحانی نابینا ، کارشناس امور خانواده بیاناتی را  ارائه نمود.

دبیر مسابقات قرآنی بصائر، سید مرتضی نیکزاد ،  مدیرعامل مؤسسه فرهنگی قرآنی روشندلان به ارائه گزارشی در مورد نحوه برگزاری مسابقه و زحمات و تلاشهایی که در این زمینه انجام گردیده است پرداخته و اظهار داشت جوایز و هدایای ارزنده ای جهت رتبه های برتر این دوره از مسابقات و همچنین دیگر متسابقینی که شرکت کرده اند از طرف مؤسسه فرهنگی قرآنی روشندلان در نظر گرفته شده که شامل یک جلد قرآن، لوح تقدیر، اسپیکر و فلش مموری قرآنی،کارت هدیه نقدی، کیف و دیگر هدایای فرهنگی که برحسب رشته و رتبه حداقل یک میلیون و دویست ریال و حداکثر  4 میلیون ریال تعیین گردیده است.

در ادامه حضار شاهد همخوانی نوجوانان نابینای اصفهانی بودند که آیاتی از سوره مبارکه نمل را بصورت گروهی تلاوت نمودند و سپس مجری بمنظور اهدای جوایز رتبه های برتر این دوره از مسابقات از مقامات و مسئولین حاضر در سالن دعوت نمود که بر روی جایگاه حضور یابند.

در قسمت اهدای جوایز در بین تشویق حضار توسط مقامات و مسئولین به 62  نفر که موفق به کسب  رتبه های برتر شده بودند ، جوایز و هدایا همراه با تقدیر نامه تقدیم گردید  و سپس به رسم یادبود هدایایی نیز به دیگر متسابقین اهدا شد که رتبه ها و رشته های هر کدام در ذیل ارائه میگردد.

در پایان ، مراسم با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر و صرف ناهار به اتمام رسید.

 

خواهران – گروه سنی 15 تا 18 سال – رشته حفظ یک جزء:

  • رتبه اول : مریم امیری                                                     از استان اصفهان
  • رتبه دوم : فاطمه طاهری                                                  از استان اصفهان
  • رتبه سوم : اکرم امیری                                                    از استان یزد

 

خواهران – گروه سنی 15 تا 18 سال – رشته حفظ 3 جزء :

  • رتبه اول : سرکار خانم مریم صدیقی                                  از استان فارس
  • رتبه دوم : سرکار خانم منیره سادات حسینی                     از استان اصفهان
  • در این رشته ، امتیاز لازم جهت کسب رتبه سوم کسب نگردید.

خواهران – گروه سنی 15 تا 18 سال – رشته حفظ 5 جزء:

  • رتبه اول :  ریحانه بابایی                                                   از استان یزد
  • رتبه دوم :فرشته باریک زهی                                            از استان یزد
  • رتبه سوم : راضیه باریک زهی                                           از استان یزد

خواهران- گروه سنی 15 تا 18 سال- رشته ترتیل :

  • رتبه اول :  راضیه ابراهیمی                                               از استان چهار محال  و بختیاری
  • رتبه دوم : عطیه کریمی                                                   از استان اصفهان
  • رتبه سوم : مهدیه زاهدی                                                 از استان اصفهان

 

خواهران – گروه سنی 12 تا 15 سال – رشته حفظ یک جزء :

  • رتبه اول : ریحانه کمالی                                                   از استان اصفهان
  • رتبه دوم : زینب باغیانی                                                  از استان یزد
  • رتبه سوم : مرضیه رضائی                                                            از استان فارس

خواهران – گروه سنی 12 تا 15 سال – رشت حفظ 3 جزء :

  • رتبه اول : انسیه سادات رضوی                                         از استان  یزد
  • رتبه دوم : نجمه زارع                                                       از استان یزد
  • رتبه سوم : مهدیه سادات کشاورز                                     از استان یزد

خواهران گروه سنی 12 تا 15 سال – رشته ترتیل:

  • رتبه اول :  فاطمه باقری                                                   از استان اصفهان
  • رتبه دوم : هانیه همایونی                                                 از استان فارس
  • رتبه سوم : رعنا مصیری                                                  از استان چهار محال و  بختیاری
  • رتبه سوم : ستاره مولایی                                                 از استان چهارمحال و بختیاری
  • رتبه سوم : صدف نظری                                                   از استان اصفهان

 

خواهران - گروه سنی زیر 12 سال – رشته حفظ نیم جزء :

  • رتبه اول : محدثه محمدی                                                 از استان فارس
  • رتبه دوم : زهرا عرب                                                       از استان اصفهان
  • رتبه سوم : نگار خودسیانی                                              از استان اصفهان

 

خواهران – گروه سنی زیر 12 سال – رشته حفظ یک جزء :

  • رتبه اول :  زهرا راهدار                                                     از استان فارس
  • رتبه دوم : محدثه کهن دلپور                                            از استان فارس
  • رتبه سوم : فاطمه یوسفی گهواره                                      از استان فارس

خواهران – گروه سنی زیر 12 سال – رشته ترتیل :

  • رتبه اول :  فاطمه جعفری                                                 از استان یزد
  • رتبه دوم : زهرا سادات موسوی دستگردی                         از استان یزد
  • امتیاز لازم جهت کسب رتبه سوم کسب نگردید

 

برادران – گروه سنی 15 تا 18 سال – رشته حفظ یک جزء :

  • امتیاز لازم جهت کسب رتبه در این رشته کسب نگردید

برادران – گروه سنی 15 تا 18 سال – رشته حفظ 3 جزء:

  • رتبه اول : محمد حسین ابراهیمیان                                                از استان اصفهان
  •  در  این رشته ، امتیاز لازم برای رتبه دوم و سوم کسب نگردید        

                       

برادران گرو ه سنی 15 تا 18 سال – رشته حفظ 5 جزء :

  • رتبه اول : علی ناصری افغانی                                            از استان            فارس
  • رتبه دوم : حسین پیمانی                                                 از استان اصفهان
  • امتیاز لازم جهت کسب رتبه سوم ، کسب نگردید

 

برادران – گروه سنی 15 تا 18 سال – رشته ترتیل:

  • امتیاز لازم جهت کسب رتبه در این رشته کسب نگردید

برادران – گروه سنی 15 تا 18 سال – رشته قرائت :

  • رتبه اول :  محمد طه خاوری                                 از استان اصفهان   (همچنین رتبه اول اذان)
  • رتبه دوم : عباس نوری                                         از استان فارس
  • رتبه سوم : محمد حسین سلمانی                          از استان اصفهان

برادران - گروه سنی 15 تا 18 سال  رشته اذان

  • رتبه اول : محمد طه خاوری                                  از استان            اصفهان (و همچنین رتبه اول قرائت)
  • رتبه دوم :  محمد عرفان اخلاقی                            از استان اصفهان
  • رتبه دوم : امیر حسین فخری                               از استان اصفهان
  • رتبه سوم : محمد مصطفی صفایی                          از استان فارس

 

برادران – گروه سنی 12 تا 15 سال – رشته حفظ یک جزء:

  • رتبه اول : مجتبی حسنی                                     از استان            چهار محال و بختیاری
  • رتبه دوم : رضا یوسفی گهواره                               از استان فارس
  • امتیاز لازم جهت کسب رتبه سوم کسب نگردید

 

برادران – گروه سنی 12 تا 15 سال – رشته حفظ 3 جزء :

  • امتیاز لازم جهت کسب رتبه در این رشته کسب نگردید

 

برادران – گروه سنی 12 تا 15 سال – رشته ترتیل:

  • رتبه اول : امیر حسین قادری                                از استان            فارس
  • امتیاز لازم جهت کسب رتبه دوم و سوم ، کسب نگردید

برادران – گروه سنی 12 تا 15 سال – رشته قرائت :

  • رتبه اول : امیر حسین زارعی                                از استان فارس
  • رتبه دوم : امیر رضا زارعیان                                 از استان یزد  ( و همچنین رتبه دوم اذان)
  • رتبه سوم : محمد هاتفی                                      از استان یزد

برادران – گروه سنی 12 تا 15 سال – رشته اذان:

  • رتبه اول :  سید محمد مهدی محمد زاده                از استان اصفهان
  • رتبه دوم : محمد شایان شوقانی                            از استان یزد
  • رتبه دوم :  امیر رضا زارعیان                                از استان یزد  ( و همچنین رتبه دوم قرائت)
  • رتبه سوم : رسول سلطانی                                               از استان اصفهان

 

 

برادران – گروه سنی زیر 12 سال – رشته حفظ نیم جزء:

  • رتبه اول :  محمد امینی                                       از استان اصفهان
  • رتبه دوم : محمد رضا مهرابی                                از استان فارس
  • امتیاز لازم برای کسب رتبه سوم کسب نگردید

برادران – گروه سنی زیر 12 سال – رشته حفظ یک جزء:

  • رتبه اول :  سید امیر نوابی                                   از استان اصفهان (و همچنین رتبه سوم اذان)
  • رتبه دوم : ابوالفضل بنا                             از استان فارس
  • امتیاز لازم برای کسب رتبه سوم کسب نگردید

برادران – گروه سنی زیر 12 سال – رشته ترتیل :

  • رتبه اول : امیر حسین اصلانی                   از استان اصفهان
  • رتبه دوم : فرهاد باریک زهی                    از استان یزد
  • امتیاز لازم برای کسب رتبه سوم کسب نگردید

برادران – گروه سنی زیر 12 سال – رشته قرائت :

  • رتبه اول :   محمد محمد بیگی                              از استان اصفهان            
  • رتبه دوم : ابوالفضل کشاورز                                  از استان اصفهان  ( و همچنین رتبه اول اذان)
  • رتبه سوم : محمد مهدی حیاتی زاده                      از استان اصفهان ( و همچنین رتبه دوم اذان)

برادران – گروه سنی زیر 12 سال – اذان :

  • رتبه اول :  ابوالفضل کشاورز                     از استان اصفهان ( همچنین  رتبه دوم قرائت)
  • رتبه دوم : محمد مهدی حیاتی زاد          از استان  اصفهان (و همچنین رتبه سوم قرائت)
  • رتبه سوم : سید امیر نوابی                       از استان اصفهان  (همچنین رتبه اول حفظ یک جزء)